Általában egy otthon alap kelléke a nyílászáró, amihez már nem annyira alap, de elég gyakori extra a redőny. Napos oldal esetében eléggé igényli az otthon ezt az opciót, ugyanis nem megfelelő árnyékolás esetében gyorsan fel tud melegedni a lakás. Ez sokkal több hűtést igényel, ami pénzben nagy különbséget jelent. Amennyiben bútor vagy berendezési tárgy van a fény útjában, az károsodhat.
Ezen kívül, ha jégeső, vagy homokos szél ostromolja az ablakot, egy jó külső redőny meg tudja védeni az üveget a káros hatásoktól.
Fajtái és tudnivalók:
Az anyagok között jelentős különbség lehet. Amíg egy műanyag redőny olcsóbb, mint egy alumínium, addig az előbbi gyengébb is és kisebb védelmet tud nyújtani vihar esetén. Illetve a műanyag több hőt nyel el, míg az utóbbi visszaveri azt. Az alumínium hőérzetben sokkal jobb télen és nyáron is.
Másrészt a műanyag élettartama rövidebb, így jobb befektetés a drágább verzió, mivel hosszú távon jobban megtérül és nem kell rá később költeni.
Ha belső és külső védelem között vacillálunk, akkor megemlíthető, hogy a belső reluxa az üvegen belül tudja elnyelni a napsugarakat, vagyis nagy hőt engednek az otthonunkba. A külső védelem kint nyeli el a hőt, és még az időjárási viszonyoktól is óvja az ablakot.
Beszerelés előtt még eldöntendő, hogy ne csak az ablakot vegyük meg és később a redőnyt, hanem alaposan tervezzük meg mit szeretnénk. Van ugyanis olyan fajta redőny, amit az ablakkal együtt kell beépíteni, ami fontos egy építkezés során.
Amikor minden átgondoltunk és megterveztünk, azután érdemes árnyékolástechnikai szakembert hívnunk és átbeszélnünk az igényeinket.